شما اینجا هستید

آخرین اخبار » آیین‌نامه استخدامی نیروهای حق‌التدریس باید به تایید ناظرین مجلس برسد

آیین‌نامه استخدامی نیروهای حق‌التدریس باید به تایید ناظرین مجلس برسد

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: باید آیین‌نامه استخدامی نیروهای حق‌التدریس به تایید نمایندگان ناظر عضو کمیسیون آموزش برسد چرا که آنها نسبت به تدوین این آیین‌نامه معترض و معتقد بودند مصوبات در آن رعایت نشده است.

سیدحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی  در تشریح جزئیات نشست عصر (سه‌شنبه ۹ مهر) این کمیسیون گفت: در این نشست راهکارهای رفع کمبود نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش با حضور مسئولان سازمان امور استخدامی وزارت آموزش و پرورش بررسی شد.

وی با بیان اینکه جبران کمبود معلم در سراسر کشور یکی از مباحث مطرح شده در این نشست بود افزود: بسیاری از قوانینی که در راستای ساماندهی نیروی انسانی در مجلس تصویب شده است اما متاسفانه به درستی اجرا نمی‌شود این در حالی است که ظرفیت خوبی در دانشگاه فرهنگیان وجود دارد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: در جلسه امروز مقرر شد برای جبران نیروی انسانی در کوتاه مدت و برای سازماندهی نیروی انسانی موجود و همچنین به کارگیری نیروهای بازنشسته و استفاده از ظرفیت معلمانی که وقت خالی دارند، ساز و کار اجرایی خاصی در نظر گرفته شود.

میرزاده خاطرنشان کرد: برای جبران نیروی انسانی در بلند مدت مقرر شد سامانه بروزرسانی نیروی انسانی به تفکیک جنس، رشته، مقطع، استان و شهرستان تا ۲ ماه آینده در آموزش و پرورش ایجاد و به کمیسیون آموزش مجلس ارائه شود.

وی اظهار داشت: مقرر شد در ۲ هفته آینده توافقی بین سازمان امور استخدامی و وزارت آموزش و پرورش درباره جذب نیروهای حق‌التدریسی و بلاتکلیف صورت گیرد تا از نیروهای تعیین وضعیت شده استفاده شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: مقرر شد تا ۱۵ مهر آیین‌نامه استخدامی نیروهای حق‌التدریسی که در حضور ۲ نماینده ناظر کمیسیون آموزش مجلس تدوین شده به تأیید این نمایندگان برسد چرا که هر ۲ نماینده نسبت به تدوین آین آیین‌نامه معترض بودند و معتقدند که مصوبات و مسائل مد نظر مجلس در آیین‌نامه اجرایی لحاظ نشده است

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

| پایگاه خبری تحلیلی راستاک خبر