شما اینجا هستید

آخرین اخبار » سفره خالی کارگران شهرداری قلعه خواجه در روز جهانی کارگر

کارگران شهرداری قلعه خواجه بارها و بارها برای احقاق حقوق خود دست به اعتراض و اعتصاب زدند .

به گزارش پایگاه خبری رستاک؛این کارگران نسبت به عدم پرداخت چندین ماه حقوق و بیمه و مزایا از سنوات پیش و همچنین نداشتن شهردار و بی عدالتی و بی قانونی و از همه مهمتر طایفه گرایی معترض بودند و خواستار انحلال شورای شهر این شهرستان شدند .
این شهرداری طی چند ماه چندین شهردار و سرپرست انتخاب کرده و تاکنون هیچکدام نتوانسته اند این ارگان را از بن بست خارج کند.
یکی از کارکنان این شهرداری به خبرنگار ما گفت ؛ ما از سال نود وشش تاکنون چندین ماه حقوق و بیمه و مزایا طلبکار هستیم و بارها اعتراض کردیم و حتی در پایان سال گذشته نزدیک دوماه در اعتصاب بودیم ، اما این اعتراضات ره به جایی نبرد و متاسفانه شورای شهر و عوامل این شهرداری نسبت به حق و حقوق پرسنل بی اعتنا هستند و هر روز میزان نارضایتی از شورای شهر و عوامل شهرداری افزایش می باید و کارکنان به ستوه آمده اند.
یکی دیگر از کارکنان معترض این شهرداری گفت ؛مدیران و عوامل این شهرداری هر کدام شغلهای دوم و سومی دارند بنابراین نگرانی ندارند، تنها ما کارگران در تکاپوی نان شب و آینده زن و فرزندان خود هستیم و تکلیفمان مشخص نیست و نمیدانیم دردمان را به چه کسی بگوییم.

یکی از کارکنان با سابقه این شهرداری نیز گفت ؛متاسفانه این شهرداری به صورت فامیلی اداره می شود و علنا دچار بحران شده و حتی در قراردادی شدن و پرداخت حقوق بعضی کارکنان عمدا کارشکنی شده است. وی همچنین گفت حال سوال ما از اعضای محترم شورا این است که ملاکتان برای انتخاب شهردار چیست آیا آینده این کارگران بی گناه برایتان مهم نیست.

فلسفی مدیرکل امورشهری و شوراهای استان خوزستان دیشب در گفتگو با شبکه خبر خوزستان در ارتباط با حقوق معوق کارگران شهرداری لالی، قلعه خواجه و آبژدان گفت؛ امسال عوارض ارزش افزوده و آلایندگی دو و نیم برابر نسبت به سال گذشته افزایش داشته است و این می توانست کفایت کند ،اما مشکلی که بعضی شهرداریهای شهرهای کوچک با آن مواجه اند این است که شهرداریها و شورای شهر طی سالیان گذشته نیروهای زیادی جذب کرده اند و اکنون در پرداخت حقوق و بیمه آنها مانده اند و جهت رفع این مشکلات شهرداریها باید دنبال راه حل های درآمدزایی برای کاهش معوقات و اجرای پروژه های عمرانی باشند.
فلسفی همچنین افزود ؛از سال ۱۴۰۰ و شروع شورای ششم تاکیدات و اقدامات بازدارنده ای برای کنترل و ورود نیرو به شهرداریها شده و اگر شورا و شهرداریها در این زمینه قصوری انجام دهند با آنها به شدت برخورد خواهد شد‌.
فلسفی در پاسخ به سوال گوینده خبر در ارتباط با زمان حل مشکلات شهرداریها و پرداخت معوقات افزود؛اگر ورود نیروها کنترل شود و تکلیف افراد بازنشسته مشخص شود و شهرداریها درآمد زایی داشته باشند مسلما امسال مشکلات شهرداریها وپرداخت معوقات تا حدودی مرتفع خواهد شد

در پایان در این روز بزرگ( روز جهانی کارو کارگر) کارگران شهرداری قلعه خواجه،آبژدان ،لالی و گلگیر با چشمانی اشکبار و سفره ای خالی از استاندار محترم دکتر خلیلیان،مهندس فلسفی مدیرکل امورشهری و شوراهای استان خوزستان،نماینده محترم جناب آقای ورناصری و فرمانداران شهرستانهای مذکور عاجزانه درخواست می کنند برای مشکلات بیشمار کارکنان شهرداری این شهر اری ها فکری اساسی کنند و این شهرداری ها را از بن بست نجات دهند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

| پایگاه خبری تحلیلی راستاک خبر