شما اینجا هستید

آخرین اخبار » محمد عبادی، شهردار هندیجان استیضاح می شود.؟اولین کارت زرد شورای اسلامی شهر به شهردار هندیجان

رئیس شورای اسلامی شهر هندیجان از ابلاغِ نامه طرح سوال به شهردار خبر داد.
عارف عبادی رئیس شورای اسلامی شهر هندیجان در گفت و گو با خبرنگار رستاک ، اظهار کرد: در روزهای گذشته دوتن از اعضای شورای شهر سوالاتی در خصوص روند کاری شهرداری هندیجان از شهردار داشتند که سوالات را در قالب نامه ای طبق قانون به بنده ابلاغ کردند (که بزودی سوالات را در فضای مجازی در اختیار عموم خواهیم گذاشت.)که بعد از اینکه موضوع را بررسی کردیم در قالب طرح سوال به شهردار ابلاغ شد. طرح سوال از شهردار از اختیاراتی است که قانون به شورا داده است . طبق قانون این سوالات در قالب طرح سوال و با امضای دو نفر اعضا شورای شهر برای او ارسال شد.
عارف عبادی افزود: این نامه به دبیرخانه شورای شهر داده شد و بنده نیز به عنوان رییس شورای شهر، برابر قانون آن را به شهردار ابلاغ کردم.
وی در خصوص متن نامه طرح سوال گفت: سوالات در این نامه پیرامون روند کاری شهرداری در فعالیت‌های عمرانی، مالی و اداری شهر و شهرداری است.
رئیس شورای شهر تصریح کرد: انتظار میرفت شهردار تعامل ، مشورت و توجه بیشتری به نظرات و پیشنهادات منتخبین مردم در شورای شهر داشته باشد که از این حیث اعضا تذکرات شفاهی و کتبی خود را نیز به ایشان داده بودند.
عبادی خاطر نشان کرد: بر اساس قانون شهردار هندیجان باید ظرف ۱۰ روز برای پاسخ به سوالات حاضر شود و چنانچه اعضای شورا از جواب‌های او قانع نشوند، رای گیری برای ماندن یا رفتن او ممکن است انجام شود.
رئیس شورای شهر هندیجان تصریح کرد: ۲ نفر عضو شورا پای این نامه را امضا کرده‌اند، درحالیکه بر اساس ماده ۹۳ قانون شوراها امضای یک نفر از اعضا برای طرح سوال شهردار کافی است و این نشان دهنده نارضایتی برخی اعضای شورای شهر از عملکرد شهردار است.
رییس شورای اسلامی شهر گفت: متاسفانه اکثر اعضای شورا از دیدگاه ، نگاه و فعالیت های شهردار رضایت ندارند و از شرایط موجود که تا حدودی شهروندان را ناراحت کرده ناراضی هستند، تجربه نشان داده که وقتی رابطه بین شورا و شهردار سمت چنین فضا و شرایطی میرود کار برای شهردار سخت میشود و مطمعنا شهردار هندیجان از این موضوع آگاه است که تا حدودی اکثریت اعضای شورای شهر از عملکرد ایشان ناراضی هستند.
عارف عبادی بیان داشت: با توجه به اینکه هدف شهردار خدمت به مردم و نام نیک به یادگار نهادن است، و طبق شناخت بنده از ایشان و با وجود روحیه و تعصبی که به شهر هندیجان دارد، معتقدم بهتر است شهردار قبل از اینکه استیضاح شود، استعفاء بدهند تا فضای کار برای شخص دیگر مهیا شود. البته این نظر شخصی بنده است و انشالله هرچه صلاح شهر و مردم شریف هندیجان است اتفاق بیافتد.
مهندس عبادی در پایان صحبتهایش گفت:
*اِن اللَّه بِصیرُ بِالعِباد*
《خداوند بحال بندگان بینا و آگاه است.》
انتظارات مردم شریف و قدرشناس هندیجان خیلی بیشتر از این سطح از فعالیت مجموعه شهرداری و شورا است و این موضوع باعث شده که مردم از فرزندان جوان و خادمان خود در ششمین دوره شورا کمی ناراحت باشند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

| پایگاه خبری تحلیلی راستاک خبر