شما اینجا هستید

آخرین اخبار » دیدار حاج ابراهیم متینیان با معلمان ابتدایی حومه شرقی رامهرمز

حاج ابراهیم متینیان با معلمان ابتدایی حومه شرقی رامهرمز

۲۵ دی ماه ۱۴۰۱ دیدار کرد

پایگاه خبری رستاک :به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده حوزه انتخابیه؛ نماینده مردم شریف رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی و مدیر و معاونان آموزش و پرورش شهرستان با معلمان ابتدائی روستاهای حومه شرقی نشست هم‌اندیشی برگزار نمودند.

در این دیدار حاج ابراهیم متینیان با گرامی داشت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر افزود فاطمه(س) نمونه بارز ولایتمداری و تبعیت از ولی امر است.

وی با اشاره به تصویب قوانین مفید جهت معیشت مردم و معلمان مانند؛ یکسان سازی حقوق معلمان، مالیات بر خانه های خالی، شفافیت قرارداد ها و.. سعی در انجام وظایف قانونی و نظارتی خود بر معیشت مردم نمود

ایشان با اشاره به اینکه در این دوره با وجود تحریم ها و تحقق ۹ درصد از بودجه مصوب دو شهرستان رامهرمز و رامشیر، توانستیم با رایزنی های گوناگون و گسترده اعتبارات قابل توجهی به حوزه انتخابیه تخصیص دهیم

عضو کمیسیون انرژی در مجلس گفت؛ در ابتدای تحویل کار با بحران‌های بزرگی از جمله فرسودگی ۱۵۰ کیلومتر از لوله های آب شهری، ۲۰۰ روستای دارای تنش آبی و… مواجه بودیم که توانستیم تا حدود قابل قبولی این مشکلات را مرتفع نماییم.

متینیان افزود؛ با تلاش های همه دست‌اندرکاران توانستیم ۲۸۰۰ میلیارد ریال را به پروژه بزرگ انتقال آب رامهرمز تزریق نماییم که انشاءالله تا روز های آینده با افتتاح بخش اول این طرح ۱۰ هزار متر مکعب آب با کیفیت به شبکه آب شهرستان تزریق خواهد شد.

ایشان با اشاره به اینکه ۵۰ روستای ما از نعمت گاز برخوردار نبودند که با رایزنی های انجام شده توانستیم ۴۷ روستا را از نظر گاز کشی سبز نموده و این روستا ها را به شبکه گازرسانی وصل نماییم.

وی با بیان اینکه از ۳۱۸ روستای حوزه انتخابیه فقط ۹ روستا آسفالت کامل بوده اند، که ما الحمدلله توانستیم این عدد را به ۸۸ برسانیم و در آینده نزدیک ۸۰ روستای دیگر را به این استاندارد خواهیم رساند‌،افزود؛ ۳۰۰ پروژه عمرانی از اعتبارات نفت در حوزه انتخابیه درحال اجراست که بی سابقه است.

حاج ابراهیم متینیان با اشاره به اینکه در حوزه درمان، درمانگاه تخصصی نفت، درمانگاه های بهداشت و درمان و بیش از ۱۰ درمانگاه و مرکز سلامت در روستا ها درحال ساخت می باشد همچنین اورژانس بزرگ بیمارستان مادر تکمیل و با سی تی اسکن و اکسیژن ساز و… تجهیز گردید و درمانگاه تامین اجتماعی نیز ارتقا خواهد یافت.

وی با اشاره به آغاز ساخت بیمارستان ۱۲۰ تخت خوابی جنب بیمارستان مادر افزود این پروژه با سرعت خوبی درحال پیشرفت است. و تصریح نمود: در بحث ورزشی ۳۲ پروژه در سطح حوزه انتخابیه درحال اجراست که چمن های مصنوعی و طبیعی ازجمله آنهاست.

حاج ابراهیم متینیان افزود؛ در بحث اشتغالزایی
با توجه به ظرفیت‌های شهرستان چندین پروژه بزرگ را برای حوزه انتخابیه تدارک دیده ایم
در رامشیر دو پروژه نفتی بزرگ به راه انداختیم که بیش از ۹۰۰ نفر را در رامشیر در این دو پروژه بکارگیری نمودیم.
در رامهرمز نیز زمینه دو شرکت بزرگ فولادی آماده شد و یک پتروپالایشگاه نیز در بخش ابوالفارس شهرستان کلنگ زنی نمودیم.
برای زیرساخت دو شرکت فولادی مربچه ۵۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی نفت جهت تامین برق هزینه خواهد شد
و ۱۰۰ میلیارد تومان از نفت در بحث تصفیه خانه فاضلاب رامهرمز می شود که ما می توانیم فاضلاب رامهرمز را با این مبالغ تاحدودی تکمیل نماییم.

حاج ابراهیم متینیان در پایان با اشاره به اینکه ما برای آینده فرزندانمان مجبور به ایجاد زیرساخت در همه زمینه ها هستیم، در آموزش و پرورش
توانستیم با نشست های متعدد با وزیر و مسئولان ارشد آموزش و پروش، تعداد قابل توجهی تجهیزات برای آنها تامین کنیم.
همچنین لیستی از مدارسی که نیاز به اصلاح و بازسازی دارند، از مدیران آموزش و پروش حوزه انتخابیه خواستیم که ان‌شاءالله بتوانیم با رایزنی با مسئولین نفت این مدارس را بازسازی و تکمیل نمائیم.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

| پایگاه خبری تحلیلی راستاک خبر