شما اینجا هستید

آخرین اخبار » صرفه جویی ۱۰ میلیارد ریالی با انجام عملیات فنی تخصصی در شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان

کارکنان متعهد و متخصص شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان موفق شدند طی یک عملیات فنی/تخصصی مربوط به چرخاندن تاج چاه گازی، به میزان ۱۰ میلیارد ریال در انجام عملیات و هزینه های مرتبط، صرفه جویی نمایند .

پایگاه خبری رستاک:به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان، کارکنان مهندسی تولید مدیریت امور فنی این شرکت پس از اتمام عملیات تعمیر با دکل و ایمن سازی یکی از چاه های گازی و در حین نصب تسهیلات سرچاهی متوجه شدند که زاویه نصب تاج چاه با امتداد نصب تسهیلات مناسب نبوده و تاج چاه می بایست ۹۰ درجه چرخانده شود.

پس از برگزاری جلسات فنی و هماهنگی های به عمل آمده با کارشناسان و مسئولین شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، مقرر شد که ضمن تأمین ۱۵۰۰ بشکه آب نمک، ۵۰۰ بشکه آب خام و با حضور دو دستگاه پمپ تراک، اقدام به کشتن چاه شده و سپس با نصب دو عدد مسدودکننده و بررسی و پایش فشار چاه، اقدام به چرخش تاج چاه شود و پس از آن مجدداً مسدود کننده‌ها خارج و چاه زنده‌سازی گردد.

همکاران مهندسی تولید این شرکت ضمن بررسی و پایش فشار تاج چاه و عملکرد نشت‌بندی شیرهای اصلی بالایی و ایمنی درون‌چاهی، اعلام نموده که نیازی به اقدام و صرف هزینه و وقت زیاد نبوده و عملیات چرخاندن تاج چاه را با بستن شیر اصلی بالایی و پائینی و شیر ایمنی درون‌چاهی، به طور ایمن و با موفقیت انجام دادند.

با انجام این عملیات جهادی، ۱۰ میلیارد ریال در هزینه های مربوطه صرفه جویی گردید.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

| پایگاه خبری تحلیلی راستاک خبر