نمایشنامه‌ «پیردلاک یا چند کلاه نمدی» نوشته حمید حیدری‌سورشجانی از خوزستان به بخش نمایشنامه‌نویسی دومین جشنواره ملی چندرسانه‌ای میراث فرهنگی راه یافت. حمید حیدری‌ سورشجانی دانش‌آموخته کارشناس ارشد ادبیات نمایش است و پیش از این در سمت های چون رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اندیکا و مسجدسلیمان، کارشناس هنری سینمایی اداره ارشاد خوزستان و… فعالیت داشته است.
دبیر شش دوره جشنواره استانی و منطقه‌ای تئاتر بومی مناطق زاگرس، دبیر جشنواره مجازی تئاتر عروسکی مسجدسلیمان، دبیر هفتمین جشنواره تئاتر جوانان مسجدسلیمان و داوری جشنواره‌های پانتومیم خوزستان، سی‌امین جشنواره تئاتر استان خوزستان، جشنواره داستان‌نویسی نفتون، ۲ دوره جشنواره فرهنگی هنری دانشجویان و دانش‌آموزان منطقه شش سما و عضویت در انجمن هنرهای نمایشی خوزستان در سمت‌های مختلف از فعالیت‌های مسئولیتی درخور ذکر این هنرمند است. کسب افتخارات در جشنواره‌های مختلف استانی، منطقه‌ای و ملی و چاپ چند مجموعه نمایشنامه، داستان و مقالات هنری از دیگر فعالیت‌های حمید حیدری‌ سورشجانی به شمار می‌رود.
دومین جشنواره ملی چندرسانه‌ای میراث فرهنگی در بخش‌های رادیویی و تلویزیونی، سینمایی، هنرهای رایانه‌ای ترکیبی، هنرهای اجرایی و نمایشی و کتاب و تولیدات مکتوب برگزار می‌شود. جلب افکار عمومی نسبت به مقوله میراث ‌فرهنگی، افزایش سواد میراث فرهنگی جامعه، تقویت مشارکت جامعه در راستای حفاظت و پاسداشت میراث فرهنگی تاریخی و ذخایر ارزشمند میراث طبیعی، ایجاد رقابت سالم میان هنرمندان، جذب ایده‌های نو، شناسایی استعدادهای خلاق و نوجو، گسترش و عمومیت‌ بخشی بهره‌مندی از میراث ‌فرهنگی‌ـ‌تاریخی و ظرفیت‌های بی‌بدیل میراث طبیعی در جامعه، تجلیل و قدردانی از آثار برتر هنرمندان به مثابه میراث‌داران و میراث‌بانان سرزمینی و مناظر تاریخی، فرهنگی و طبیعی، کشف و معرفی بهترین آثار هنری و چندرسانه‌ای در حوزه‌های ملموس فرهنگی، تاریخی و طبیعی و میراث ناملموس ایران اهداف مورد نظر در برپایی این جشنواره است.
دومین جشنواره ملی چندرسانه‌ای میراث فرهنگی با عنوان «میراث در آینه» به دبیری علی‌رضا تابش از هشت تا ۱۰ آذر ١۴٠٢ در استان قزوین برگزار خواهد شد.

برچسب

اخبار مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید